نشت DNS چیست؟ ( لییک شدن DNS )

در این پست، نگاهی عمیق تر به آنچه که یک ISP می بینیم و چگونه VPN می تواند از حریم خصوصی شما محافظت کند، را بررسی می کنیم.
به عبارت ساده، یک نشت DNS زمانی است که اتصال VPN شما برخی یا همه اطلاعات مربوط به درخواست های DNS شما را به شخص ثالث نشان می دهد. نشت های DNS عمدتا به دو شکل می باشد:
  • درخواست های DNS شما به سرور ارسال می شود که توسط ارائه دهنده VPN میزبانی نمی شود
  • درخواستهای DNS شما بدون رمزگذاری، یعنی از طریق تونل VPN ارسال نمی شود

هنگامی که یک نشت اتفاق می افتد، معمولا شما سایت هایی را می بینید که معتقدند شما این کار را به صورت خصوصی انجام می دهید، اما در واقع، ISP شما (یا برخی دیگر از شخص ثالث) می تواند هر وب سایت ای را که بازدید می کنید را ببیند. نشت ها به ویژه ترسناک هستند که در بسیاری از کشورها، ISP ها نیاز به ورود و ثبت ترافیک خاصی دارند و ISP های آمریکا حتی می توانند به صورت قانونی داده های اینترنتی شما را به فروش برسانند . با این حال، یک مسئله بالقوه مهم تر این است که شما ممکن است از سایت ها بازدید کرده یا محتوای مورد نظر خود را جستجو کرده باشید که در غیر اینصورت آن را نخواهید داشت، با این اعتقاد که VPN شما تاریخچه اینترنت شما را محافظت کرده است.

چگونه DNS نشت اتفاق می افتد؟

نشت DNS می تواند به طیف وسیعی از دلایل رخ دهد، اما در کل آنها به سه دسته تقسیم می شوند:

ارائه دهنده VPN محافظت از DNS ندارد

VPN شما از درخواست های DNS شما محافظت نمی کند، که تقریبا به این معنی است که آنها به شخص ثالث ارسال می شوند.

حفاظت DNS ارائه دهنده VPN قوی نیست

حفاظت قوی در برابر نشت های DNS آسان نیست یا ارزان است و با طیف وسیعی از چالش های فنی دشوار همراه است.

VPN قطع و درخواست های DNS شما را نمایش می دهد

VPN شما به شما اطلاع نمی دهد یا شما را در برابر ارتباطات کاهش یافته محافظت می کند ، بدین معنی است که رایانه شما از سرورهای DNS خود استفاده می کند و هر بار که در حال انجام آن هستید، افشا می شود.

NiceVPN چگونه از نشت DNS جلوگیری می کند؟

NiceVPN دارای یک ابزار برای جلوگیری از نشت است که با درخواست مرورگر خود برای درخواست DNS به یک وب سایت متعلق به NiceVPN کار می کند.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن
براي خريد پروکسي اختصاصي تلگرام بدون قطعي کليک کنيد