تفاوت Deep Web و Dark Web چیست ؟

Dark Web به طور موثر زیر مجموعه ای از Deep Web است. اگر چه دو اصطلاح گاهی اوقات به طور متناوب استفاده می شود، اما این درست نیست. در حالی که هر گونه اطلاعات آنلاین که توسط موتورهای جستجو نشان داده نشده است بخشی از شبکه عمیق وب است، تنها اطلاعات آنلاین است که عمدا از موتورهای جستجو پنهان به عنوان Dark Web. کسانی که از وبسایت Dark Web استفاده می کنند، به منظور خرید اقلام و یا به اشتراک گذاری اطلاعاتی که آنها نمی خواهند کسی بدانند که آنها در حال خرید یا به اشتراک گذاری هستند، استفاده می کنند: سلاح ها، مواد مخدر و جنس ها همه گنجانده شده اند. به این ترتیب از این طریق فکر کنید: اگر در دنیای عمیق هستید، شما در حال جستجو در غرب وحشی از اینترنت هستید. اگر به وب سایت Dark Web بروید، تصمیم می گیرید که در حوالی شهر در خیابان راهزن قرار گیرید.
از آنجاییکه طراحی شده برای پنهان کردن، Dark Web در واقع شناسایی ساده تر از عناصر متمایز که عمیق وب را تشکیل می دهند، ساده تر است: کاربران Dark Web اغلب سایت های خود را در دامنه .onion به جای “.com” این دامنه تنها از طریق یک مرورگر تور قابل دسترسی است . کسانی که به شدت به ناشناس بودن خود می توانند از Tor استفاده کنند، حتی اگر فعالیت هایشان قانونی باشند، چرا که شرکت ها نمی توانند مکان یا شبکه کاربر Tor را ردیابی کنند. NSA احتمالا یک پایگاه داده را برای هر کسی که Tor را دانلود کرده است نگه می دارد ، به طوری که وب سایت Dark ممکن است به همان اندازه امن باشد که ساکنان آن امیدوار باشند.
بر خلاف Web Deep، وب سایت Dark Web نسبتا کوچک است و احتمالا فقط ۳۰ یا ۴۰ هزار سایت است – فعالیت جنایی بیشتر در بقیه اینترنت در وب سایت Dark Web اتفاق می افتد، به این دلیل که اینترنت معمولی میلیاردها کاربر دارد.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن
براي خريد پروکسي اختصاصي تلگرام بدون قطعي کليک کنيد